Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_02
  • Slajd_01
  • slajd_04
  • slajd_05
  • slajd_06
  • Slajd_03
Reklama

Porównanie cen domów w naszym rejonie

Email Drukuj

Średnia cena za metr kwadratowy w gminie Strumień wynosi 2,4 tys. zł. Tak wynika z danych portalu nieruchomości Domy.pl. Najtańsze budynki mieszkalne w naszych okolicach kupimy za 75 tys. zł, a stawki za najdroższe dochodzą do 920 tys. zł. Uśredniona stawka za dom to 415 tys. zł...Najwyższymi cenami w gminie Strumień odznaczają się gmachy większe niż 251 m². Średnio jest to 592 tys. zł przy kosztach zaczynających się od 290 tys. zł, a kończących się na 920 tys. zł. Ta kategoria domów posiada najniższą średnią cenę na metr kwadratowy spośród wszystkich przedziałów wielkościowych i jest to 1,6 tys. zł.

Przeciętna cena za budynki o powierzchni od 201 m² do 250 m² to 478 tys. zł. Domy te usytuowane są w przeważającej części w Bąkowie. Najtańsze, z cenami zaczynającymi się od 390 tys. zł, oferowane są w stanie surowym i wymagają wykończenia. Najdroższe – do 615 tys. zł – nadają się od razu do zamieszkania, część z nich posiada także dodatkowe udogodnienia. Uśredniona cena za metr kwadratowy wynosi tu 2,2 tys. zł.

Według danych portalu Domy.pl, domy mniejsze niż 200 m², ale większe niż 151 m² stanowią najliczniejszą grupę ofert na rynku wtórnym w gminie Strumień, bo ponad 40% wszystkich propozycji sprzedaży. Ich średnia cena to 402 tys. zł i 2,3 tys. zł za metr kwadratowy. Najtańsze budynki z tej kategorii możemy kupić już za 150 tys. zł, ceny najdroższych przekraczają najwyższe kwoty z poprzedniej grupy i wynoszą 650 tys. zł. Te stosunkowo wysokie stawki wynikają z bardzo dobrego stanu oferowanych domów.

Budynki mniejsze niż 150 m² stanowią drugą pod względem wielkości grupę ofert. Najtańsze z nich (od 75 tys. zł) znajdują się w Strumieniu, jednak przeważająca większość domków mniejszych niż 150 m² zlokalizowana jest w Bąkowie. Średnia cena za dom tej wielkości to 354 tys. zł przy 2,7 tys. zł za metr kwadratowy. Co ciekawe, pomimo że średni koszt metra kwadratowego w tej grupie jest najwyższy, to właśnie w tym przedziale znajdziemy domy o cenach za metr kwadratowy najniższych w całym mieście – 700-780 zł.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk