Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_03
  • slajd_04
  • slajd_06
  • Slajd_01
  • Slajd_02
  • slajd_05
Reklama

Wystawa Soni Nowok

Email Drukuj

 

 

Wystawa Soni Nowok otwiera działalność galerii Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu znajdującej się pod nowym adresem – przy ulicy Młyńskiej 14...


Przybory do malowania ma w pobliżu zawsze – od zawsze.

Wychowała się w Strumieniu, a obecnie uczy się w renomowanym Liceum Plastycznym im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Szkoła umożliwia jej wyjazdy na plenery, gdzie pogłębia swoje doświadczenie i poznaje różne środowiska artystyczne.
Jest na etapie poszukiwań swojego własnego języka plastycznego. Tworzy pod okiem dr. Ireneusza Bęca. Na Podhalu odkryła swoją kolejną pasję – rzeźbę, i w tej dziedzinie w szkole kieruje nią pani mgr Ewa Ross-Baczyńska.
Z formalnego punktu widzenia najczęściej inspiruje ją malarstwo impresjonistyczne. Chętnie maluje wszystko, ale najchętniej chyba "niepiękne" pejzaże, nadając im nowy własny wyraz za pomocą plamy barwnej. Porusza tematy wyrwane z codzienności – stąd portrety bliskich, malarskie szkice z wycieczek, czy widoki z okna.
Jest ekspresyjna w swojej twórczości – zawsze upaprana od stóp do głowy, śmiało używa narzędzia.

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk