Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_03
  • slajd_04
  • Slajd_01
  • slajd_05
  • Slajd_02
  • slajd_06
Reklama

Wiosenne wariacje kulinarne

Email Drukuj

W zeszłym tygodniu, w "Chacie nad Zalewem" w Zabłociu, odbyły się niecodzienne warsztaty kulinarne. Organizatorami zajęć dla dzieci i młodzieży były świetlice środowiskowe należące pod Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu...
Na wspólnym spotkaniu uczestnicy uczyli się samodzielnego przygotowywania pierogów z różnymi farszami. Były pierogi na słodko z kaszą jaglaną, twarogiem i miętą oraz z kaszą jaglaną jabłkami i cynamonem. W wersji na słono można było skosztować pierogów z twarogiem
i szpinakiem, z kaszą gryczaną i boczkiem, a także z kapustą kiszoną i pieczarkami. Nad perfekcyjnym przygotowaniem czuwały i ochoczo uczestnikom pomagały Panie Justyna Holisz, Maria Pytel i Tatiana Zaor.

Warsztaty zakończyły się sukcesem kulinarnym, a to oznacza, że każdy uczestnik posiadł umiejętności związane z samodzielnym wykonaniem naszej chluby narodowej jaką są pierogi. Poza tym, warto pamiętać o tym, że zdrowe jedzenie to potrawy przygotowywane
z podstawowych produktów, jak najmniej przetworzonych, bez środków konserwujących
i ulepszaczy.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk