Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_03
  • slajd_05
  • Slajd_02
  • Slajd_01
  • slajd_06
  • slajd_04
Reklama

Noc Andersena w nowym emgok-u

Email Drukuj

W nocy z 11 na 12 kwietnia odbyła się kolejna Noc Andersena organizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Świetlice Środowiskowe. Tym razem trzydziestoosobowa grupa dzieci bawiła się przez całą noc w budynku nowego emgok-u...Impreza rozpoczęła się od wzajemnego poznania się uczestników, którzy przyjechali z całej gminy Strumień. Gdy każdy wiedział już prawie wszystko o swoim sąsiedzie nastąpił kolejny punkt programu i po krótkiej przerwie dzieci zostały zaproszone do udziału w warsztatach z cyklu „Opowiadamy o świecie”.
Tematem spotkania był „papierowy zawrót głowy”. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się na czym pisano w starożytnym Egipcie, Chinach i na dworach królewskich oraz samodzielnie przygotowali papier czerpany, a potem go ozdabiali. Około północy wszyscy wzięli udział w zabawie-bajce pod nazwą „Ćwiećlandia”. Miała ona na celu pokazanie różnorodności i uświadomienie potrzeby wzajemnej tolerancji. Stała się też wstępem do dalszej części zabawy, którą było poszukiwanie skarbu Andersena. Trasa wiodła przez wszystkie pomieszczenia, a za pomocą kolejnych wskazówek, uzyskanych w zamian za dobrze wykonane zadania, można było dojść do nagrody. Jak zwykle ten najważniejszy punkt programu wzbudził wiele emocji i radości.
Do rana pozostało jeszcze parę godzin. Najbardziej wytrzymali zostali zaproszeni do oglądania nocnego sensu bajkowego. A Ci, którzy poczuli zmęczenie ułożyli się do krótkiego snu.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk