Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_01
  • slajd_06
  • Slajd_02
  • slajd_05
  • Slajd_03
  • slajd_04
Reklama

Zbiorowa Inicjatywa Sztuki Przestrzennej Artspace

Email Drukuj

Od stycznia br. młodzież z gminy Strumień realizuje projekt pn. "Zbiorowa Inicjatywa Sztuki Przestrzennej ArtSpace"- finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a zarządzany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży...

 

Projekt rozpoczął się wyjazdem do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, a następnie warsztatami plastycznymi. Powstają na nich instalacje przestrzenne, które dotyczą ważnych dla młodzieży problemów społecznych. Pierwsze projekty powstały już w Drogomyślu, Zabłociu, Pruchnej i Bąkowie. Do końca kwietnia zrealizowane zostaną jeszcze pomysły grup ze Strumieniu i Zbytkowa.

Podczas realizacji swoich pomysłów młodzież z różnych miejscowości ściśle współpracuje ze sobą poprzez facebooka. Każda grupa przygotowuje własną instalację,
a ponadto robi coś dla pozostałych osób. I tak powstał uniwersalny wzór pisma dotyczącego zgody na postawienie artystycznych form, projekt tabliczek informacyjnych, projekt plakatu, rozeznanie rynku w sprawie kosztów druku plakatów itp. Spotkania są również dobrą formą poznania swoich możliwości, granic wyobraźni i kreatywności. A przy okazji dobrej zabawy.

Od 1 maja gotowe prace zostaną wystawione do oglądania w wyznaczonych miejscach w całej gminie i stworzą propozycję trasy rowerowej. Będą się znajdowały
w ogólnodostępnych miejscach, gdzie przy okazji będzie można odpocząć.

Instalacje są współczesną, interesującą i coraz bardziej popularną formą wyrazu artystycznego, która w szczególności inspiruje młodych ludzi i pozwala im na wypowiadanie się w przestrzeni publicznej.

„Myślę, że projekt jest bardzo ciekawy i pomaga rozwijać naszą osobowość. Stworzył nam możliwości współpracy i poszerzył naszą wiedzę na temat sztuki współczesnej.”

Marlena Siekierka – uczestniczka projektu „Zbiorowa Inicjatywa Sztuki Przestrzennej – Artspace”

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk