Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_05
  • slajd_06
  • Slajd_01
  • slajd_04
  • Slajd_02
  • Slajd_03
Reklama

Konsultacje społeczne

Email Drukuj

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem "Strategia Rozwoju Subregionu Południowego Województwa Śląskiego wraz ze Strategią Regionalnych Inwestycji Terytorialnych na lata 2014-2020" oraz analizami zintegrowanych inwestycji subregionalnych z zakresu rewitalizacji nadbrzeży rzek, potoków i zbiorników wodnych, transportu publicznego oraz ograniczenia niskiej emisji/ poprawy efektywności energetycznej...

Pełna informacja wraz z załącznikami dostępna jest na stronie:

http://cyfrowademokracja.pl/konsultacje-spoleczne/gmina-strumien

 

 

 

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
-1 #5 stały bywalec 2015-01-10 00:33
Niewyobrazam sobie jakiejś hali zadaszonej na rowery na środku rynku!!!!!!!!!!
 
 
-2 #4 Rowerowy Strumień 2014-12-23 20:28
Jeżeli mają państwo swoje pomysły w tej kwestii lub nie podzielają mojej opinii oraz opinii pana Sławka to zachęcam do tego abyście państwo wyrazili swoje opinie w sprawie zagospodarowani a rynku w Strumieniu , przecież państwo tam mieszkacie , żyjecie więc uważam że państwa zainteresowanie takimi właśnie sprawami powinno być większe - widzę tutaj z państwa strony obojętność na to co się dzieje wokół was , no chyba że zgadzacie się z opiniami jakie już zostały tutaj zamieszczone i gorąco zachęcam wszystkich do wyrażania własnego zdania , waszych pomysłów , uwag oraz sugestii które mogą okazać się bardzo przydatne
 
 
-5 #3 Rowerowy Strumień 2014-12-22 20:15
Zdecydowanie zgadzam się z pana zdaniem , chciałbym także zasugerować i podrzucić parę pomysłów odnośnie zagospodarowani a rynku

1 Powinna zostać stworzona strefa ruchu pieszego , z dopuszczonym ruchem rowerów , samochodów dostawczych , komunikacji autobusowej oraz pojazdów uprzywilejowany ch

2 Oprócz wypożyczalni rowerów dołożyłbym zadaszany parking rowerowy ( poprzez likwidację miejsc postojowych na rynku )

3 Ulica która biegnie do drogi wojewódzkiej obok parku byłaby jednokierunkowa dla samochodów z dwukierunkowym ruchem rowerów poprzez utworzenie kontrapasa oraz wszystkie jednokierunkowe ulice łączące się z rynkiem dopuszczone do jazdy pod prad na rowerach bez kontrapasa ( tak też się da)

4 Parking według mnie na 126 samochodów jest potrzebny ( zwolni się miejsce na płycie rynku i będzie miejsce na zadaszany parking rowerowy na wiele rowerów co miało by spójność z wypożyczalnią rowerów) , oprócz tego wszystkie trasy rowerowe gminy strumień krzyżowały by się na rynku
 
 
+1 #2 Sławek 2014-12-22 17:35
Co do postu powyżej, jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Wracając do tematu głównego, prześledziłem udostępniony materiał i nasuwa mi się kilka wniosków dot budowy "dworca autobusowego w centrum":
1. uważam, że w pierwszej kolejności opinię powinni wyrazić mieszkańcy centrum;
2. w przedstawianej analizie brakuje mi wzmianki o złym stanie technicznym infrastruktury podziemnej (kanalizacji w rynku) i konieczności jej modernizacji, przy okazji realizacji tego projektu;
3. zastanawia mnie też pomysł budowy parkingu na 126 pojazdów (czy taki w ogóle jest potrzebny);
4. wypożyczalnia rowerów - pomysł ok, jednak zwracając uwagę na komplementarnoś ć zadań, połączyłbym tę wypożyczalnię z tworzoną ścieżką na wale Wisły.

W innych postach postaram się odnieść do pozostałych pomysłów.
pozdrawiam
SR
 
 
0 #1 Rowerowy Strumień 2014-12-20 13:49
Już wkrótce na terenie Gminy Strumień z incjatywy Towarzystwa Motoryzacyjnego TM Zabytek ( szczególnie pana Sławomira Rozmarynowskieg o ) jest duża szansa na powstanie sekcji miłośników jazdy na rowerze ( grupy osób które na codzień wykorzystuje rower jako środek transportu- do pracy , szkoły , na zakupy , do celów rekreacyjnych) Tym samym Stowarzyszenie skupiające rowerzystów mogłoby działać formalnie i zmieniać teren Gminy na bardziej bezpieczniejszą dla rowerzystów , planowane byłyby także spotkanie dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drogach , podejmowane byłyby tematy ogólnie pojętego bezpieczeństwa rowerzystów na drogach , tak więc jest wielka szansa na poprawę bezpieczeństwa cyklistów , ścieżki rowerowe , nowe rozwiązania w zakresie infrastruktury rowerowej , promocję rowerowej turystyki
Czy jesteście zainteresowani dołączeniem do nowej rowerowej sekcji Towarzystwa Motoryzacyjnego TM Zabytek ( jeżeli taka by powstała) ?
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk