Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_06
  • Slajd_01
  • slajd_04
  • slajd_05
  • Slajd_02
  • Slajd_03
Reklama

Wiśnia Tenis Liga - Pruchna

Email Drukuj

 

W tym roku na kortach u Berty w Pruchnej i w La Mirage w Zebrzydowicach odbyła się VIII edycja Ligi tenisowej Wiśnia...W naszej lidze od 8 lat gromadzą się najlepsi tenisiści amatorzy z regionu a nawet z dalszych stron. W tym roku w debiucie ligowym mistrzem ligi został Zbigniew Dyrbuś z Szczejkowic koło Żor , Zbyszek w lidze debiutował ale jeśli chodzi o tenis to znana postać w środowisku tenisowym, od lat błyszczy na kortach w regionie wygrywając liczne turnieje organizowane na Śląsku.

Co roku poziom ligi rośnie a i również ilość uczestników , w tym sezonie udział wzięło prawie 70 osób są wśród nas również kobiety a w kategorii kobiet mistrzynią ligi została Natalia Antolak(Zebrzydowice) 16 letnia gwiazda żeńskiego amatorskiego tenisa, na drugim miejscu uplasowała się p. Grażyna Martini a to aktualna mistrzyni Polski w kategorii lekarzy oraz na 3 miejscu p. Barbara Broda(Rudnik). W naszej lidze prowadzimy również kategorię +50 i tutaj najlepsza trójka wyglądała tak: 1. Jerzy Czapla(Zebrzydowice) 2. Zygmunt Siwek(Gliwice) i 3 m. Zbigniew Zając(Zebrzydowice).

Wracając do głównej ligi 2 miejsce zajął Daniel Białożyt (Pruchna) 3.Janusz Stencel (Pawłowice) 4. Łukasz Sztwiertnia(Ustroń ) 5. Krzysztof Sekta(Rybnik) 6. Leszek Tkocz(Rybnik) 7. Jarosław Zajonc (Zabłocie) 8. Lucjan Penkala (Kończyce Małe) 9. Sebastian Wieczorek (Zebrzydowice) 10. Michał Kiecoń(Ustroń). Nasza liga składa się z kilku mniejszych lig tj. Ekstraliga, 1 liga , 2 liga , 3 liga i 4 liga.
W przyszłym sezonie rozgrywki zostaną zmodyfikowane bo ligi zmodyfikujemy z14 osób do 8. Walka jeszcze bardziej się zaostrzy , mecze będą bardziej zacięte ponieważ rozegramy 3 rundy i po każdej rundzie 2 osoby spadną a dwie awansują wyżej . Sezon rozpoczynamy w kwietniu i kończymy w październiku , zapisy przyjmujemy już od teraz do końca lutego . Zapisy u Marek Wiśniewski więcej informacji na stronie ligi www.sportclubrank.pl?club=4 są tam różne artykuły o lidze oraz tabelki , mecze rozegrane i tabelki.

Chciałbym podziękować wszystkim graczom za udział w rozgrywkach oraz za udział w balu tenisisty który odbył się 7 listopada w restauracji Berta w Pruchnej , na balu spotkało się 40 osób z ligi wraz z osobami towarzyszącymi , na początku zostały wręczone puchary za rozgrywki 41 takich pucharów powędrowało w ręce naszych tenisistów. Bal miał swoich sponsorów i tu chciałbym podziękować Piotrowi Piecha Vileda Polska za ufundowanie nagród i upominków dla przybyłych na spotkanie ligowców , Bogumił Sławecki Salon Fryzjerski Avangardes ze Skoczowa , Grzegorzowi Ługowskiemu czyli Warzywniak u Grzesia Chybie a za niedługo Strumień za ufundowanie owoców na balu oraz Wacław Wiśniewski za ufundowanie pysznego tortu, również serdecznie podziękowanie właścicielom restauracji Berta p. Jadzi i Robertowi Bierskim którzy zawsze chętnie wszystko zorganizują i pysznie przygotują oraz p. Robert jak zawsze wspaniale dba o swoje korty.

Na balu rozdaliśmy dużo drobnych upominków oraz 3 nagrody główne w kategoriach:

1. Objawienie sezonu Dariusz Brzózka.

2. Fair Play Michał Kiecoń

3. Mecz sezonu - najlepszy odwrót meczu Jarosław Zajonc za mecz z Krzysiem Sektą.

Zapraszamy za rok na edycję nr 9.

Marek Wiśniewski

 

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Komentarze  

 
0 #1 Adam 2015-11-10 09:07
Fajnie, że artykuł pojawił się na Strumien.com! Polecam amatorską ligę tenisową w Pruchnie i Zebrzydowicach. No i oczywiście słowa uznania dla Wiśni, który to wszystko ogarnia!
 

Damsoft Wędkarstwo-śląsk