Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_05
  • Slajd_02
  • slajd_04
  • slajd_06
  • Slajd_01
  • Slajd_03
Reklama

Sukcesy strumieńskich sportowców

Email Drukuj

W ostatnim czasie sporo sukcesów odnotowali młodzi strumieńscy sportowcy. Największymi osiągnięciami może pochwalić się Kamil Wilczyński - uczeń klasy 1A o profilu sportowym Gimnazjum im. Powstańców Śląskich...Kamil Wilczyński - uczeń klasy 1A o profilu sportowym Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w zeszłym tygodniu podczas Mistrzostw Śląska młodzików na otwartym stadionie w Sosnowcu wywalczył złoty medal w skoku w dal z wynikiem 5,81 oraz brązowy medal w biegu na 100m z wynikiem 11,60 s. Kolejny ważny sukces Kamil odniósł w ostatnią sobotę (18.06) w Wapienicy, podczas Międzynarodowego Mitingu Lekkoatletycznego Beskidianathletic, gdzie skopiował swoje osiągnięcia z Mistrzostw Śląska ponownie zdobywając złoty medal w skoku w dal (5,94 m.) i brązowy w biegu na 100 metrów (11,58 s.) . Kamilowi kroku starają się dotrzymać koleżanki z klasy 1A Roksana Szczypka i Kornelia Staroń, które startowały w ostatnim czasie w masowych biegach ulicznych. 5 czerwca 2016 r. dziewczyny startowały w "V Carbo Asecura Biegu Pszczyńskim o Puchar Burmistrza Pszczyny", gdzie Kornelia wywalczyła 4 miejsce w kategorii gimnazjum, zaś Roksana zdobyła brązowy medal w kategorii rocznika 2003-2004. W ostatnią sobotę (18.06) dziewczyny startowały w Pogórzu podczas "28 Crossu Świętojańskiego im. Jana Marka" w biegach młodzieżowych.
Roksana Szczypka w swojej kategorii wiekowej nie miała sobie równych i wygrała bieg na dystansie 800 metrów, natomiast Kornelia Staroń w Mini Crossie na dystansie 1,7 km wywalczyła 12 miejsce. Roksana, Kornelia i Kamil na co dzień doskonalą swoje umiejętności w klasie 1A o profilu sportowym strumieńskiego gimnazjum pod okiem wychowawcy Krzysztofa Dybczyńskiego, dodatkowo popołudniami dojeżdżają do Pogórza na zajęcia z trenerem Zdzisławem Kołodziejczykiem. Warto dodać, że w Crossie Świętojańskim w biegu głównym na dystansie 12,5 km startowali także nauczyciele Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu, Grzegorz Galas i Krzysztof Dybczyński. Strumień reprezentowali również Maja Mijał  (1 miejsce w kategorii klas 3 i 4), Natalia Pucharska (2 miejsce w kategorii klas 3 i 4), Lena Dybczyńska (5 miejsce w kategorii klas 2 i 3) i Leon Dybczyński (w kategorii przedszkolaków).

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszej motywacji do treningów i kolejnych startów.

 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk