Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_03
  • slajd_05
  • Slajd_01
  • slajd_06
  • slajd_04
  • Slajd_02
Reklama

Złoty Kuba

Email Drukuj

W dniach 16-18 czerwca 2017 r. na Stadionie AZS Łódź odbyły się finały XXIII Ogólnopolskiej Edycji "Czwartków Lekkoatletycznych". Wśród 2 tys. startujących zawodników w tym ogólnopolskim finale znaleźli się także reprezentanci ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu - Jakub Libura i Anna Szoska...

 

Po przeprowadzeniu 7 spotkań lekkoatletycznych, które rozpoczęły się już 2016 r. a prowadzone były na stadionie SOSiR w Skoczowie w ramach VI Skoczowskich Czwartków LA, rozegrany został Finał Miejski, który wytypował najlepszych zawodników z poszczególnych konkurencji dając im możliwość startu w finale ogólnopolskim. Do Łodzi, pod opieką trenera Tomasza Dybczyńskiego udała się kilkunastoosobowa osobowa grupa zawodników reprezentująca barwy organizatora Czwartków LA, czyli miasta Skoczów. Skoczów znalazł się w gronie ponad 80 miast, które takie zawody przeprowadziły a sam finał w Łodzi zgromadził na starcie około 2tys zawodników. W tym gronie dwóch reprezentantów ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu zasługuje na szczególne wyróżnienie - Jakub Libura i Anna Szoska (w biegu eliminacyjnym na 600m uzyskała bardzo dobry czas 2:08:73).
Pierwszego dnia, po pięknym biegu eliminacyjnym w biegu na 60m z czasem 8,71 Kuba zakwalifikował się do półfinału. W półfinale uzyskał jeszcze lepszy wyniki 8.56 co dało mu awans do finału czyli najlepszej ósemki. W niedzielę odbyły się finały, gdzie emocje sięgnęły zenitu, jak się okazuje Kuba miał tyle rezerwy, że w biegu finałowym zostawił w tyle pozostałych zawodników i z czasem 8,39 przekroczył linię mety. Został złotym medalistą w biegu na 60m chłopców w roczniku 2006. Oprócz medalu otrzymał także puchar oraz nagrodę rzeczową w postaci roweru.
Przypomnijmy, iż to jest już drugi uczeń Szkoły Podstawowej w Strumieniu, który dotarł do finału Czwartków La. W 2015 r. Kamil Wilczyński zdobył 3 miejsce w skoku w dal w finale (aktualny Mistrz Śląska Młodzików biegu na 100m oraz Wicemistrz Śląska w skoku w dal). Zarówno Jakub jak i Ania dostarczyli nam niesamowitych wrażeń za co im bardzo dziękujemy i życzymy dalszego rozwoju talentu sportowego.

Ponadto 27.06.2017r. na stadionie lekkoatletycznym OSiR przy ul. Jana Pawła II Jakub reprezentował Polskę na Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym Dzieci w Łowiczu, Organizatorem imprezy była łowicka Fundacja Czyń Dobro im. Jana Pawła II wraz ze Stowarzyszeniem Sport Dzieci i Młodzieży oraz miastem Łowicz. W imprezie wystartowali młodzi polscy lekkoatleci triumfujący w finale krajowym 23. edycji Czwartków lekkoatletycznych oraz zawodnicy z zagranicy. Około 250-osobowa grupa sportowców, m.in. z Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier czy Słowacji. Indywidualnie Kuba zajął 4 miejsce w biegu na 60m. Natomiast kadra Polski na tych zawodach zajęła 2 lokatę. Gratulujemy

 

Materiały dostarczyła: Barbara Milanowska

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk