Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • slajd_06
  • slajd_05
  • Slajd_02
Reklama

Postaw serce na nogi

Email Drukuj

 

Od 16 lipca 2012 r. w Hali Sportowej w Strumieniu rozpoczęły się zajęcia wakacyjne dla dzieci z Gminy Strumień pod hasłem: "Postaw serce na nogi".

 

 

 

Przygotowano wiele atrakcji sportowych, kulturalnych. Planowane są również wyjazdy na basen, do Figlo Parku, do Dino Parku itd.

Od poniedziałku największym zainteresowaniem wśród chłopców cieszą się turnieje piłki nożnej "Euro 12" rozgrywane w hali i na boisku za Gimnazjum, w których wzięły udział drużyny: "Real Madryt", "FC Tygrysy", "FC Barcelona", "Hiszpania", "Real Tygrysy" oraz rozgrywki w piłkarzyki. Dzieci poznały nowe zabawy, grały w "Kwadrant".

Dużą atrakcją były podchody. W poszukiwaniu "skarbu" należało wykonać wiele zadań sprawnościowych i logicznych. W tym roku drogę znał tylko "zaczarowany królewicz", który mieszka w strumieńskim parku. W deszczowe przedpołudnie dzieci wykonały latawce. Mimo, że budowa latawca nie jest skomplikowana zabrała im wiele czasu. Jakie będą efekty i który najwyżej wzbije się w powietrze dowiemy się już niebawem.

Jednym z ważniejszych punktów w czasie wakacji w hali jest nauka o bezpieczeństwie. Prelekcję przygotowali: mł. aspirant Bernadeta Kiełkowska i Krzysztof Waleczek z Komisariatu Policji w Strumieniu. Przypomniano o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach, w górach, nad morzem. Jak należy zażywać kąpieli słonecznych i wodnych, jak zachować się w domu, gdy rodzice są w pracy, jak unikać zagrożeń związanych z internetem oraz z używkami. Gościem specjalnym w tym dniu był Sznupek, który przybył do hali aż z Katowic.

Materiały dostarczyła: Janusza Krzyżanowska

 

Foto: Janusza Krzxyżanowska

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk