Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • slajd_05
  • slajd_06
  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • Slajd_02
Reklama

Ogólnopolskie Bocce

Email Drukuj

W czwartek 20 września 2012 r. na zawody do Krakowa wyjechała 6 osobowa reprezentacja Oddziału Regionalnego Beskidzkie. W reprezentacji znaleźli się zawodnicy sekcji "Sokół" ze Strumienia: Grzegorz Samborski i Sebastian Nowak oraz cztery zawodniczki z PDPS w Pogórzu...

 

 

 

 

Patronem Honorowym III Ogólnopolskiego Turnieju Bocce był marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Sowa oraz Rektor Akademii Wychowania Fizycznego profesor Andrzej Klimek. Do Krakowa przyjechało ponad 100 specjalnych sportowców z 13 województw, aby rywalizować w turnieju. Ceremonia otwarcia zawodów miała miejsce na scenie Teatru Ludowego, gdzie między innymi wystąpił: zespół muzyczno-wokalny "I o to chodzi" oraz Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka".

Nad bezpiecznym powrotem "własnym tramwajem" do akademika AWF czuwał inspektor Wawelek - maskotka turnieju. W piątek i sobotę rozegrano gry indywidualne i deblowe. Sebastian i Grzegorz wywalczyli medale złote w grach indywidualnych i srebro w deblu. Ogółem zdobyliśmy 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale.  Piątkowy wieczór spędziliśmy na zwiedzaniu krakowskich zabytków tj. Traktu Królewskiego, Sukiennic, Kościoła Mariackiego, Barbakanu i wielu innych. W niedzielne przedpołudnie pełni sportowych wrażeń wróciliśmy do Strumienia i Pogórza.

 

Materiały dostarczyła i zdjęcia wykonała Janusza Krzyżanowska

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk