Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_02
  • Slajd_01
  • slajd_05
  • slajd_04
  • slajd_06
  • Slajd_03
Reklama

Regionalny turniej badmintona

Email Drukuj

 

W dniu 20 listopada 2012 r. w Hali Sportowej w Strumieniu odbył się V Regionalny Beskidzki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Polska...

 

 

Do Strumienia przyjechali zawodnicy z 12 sekcji sportowych, reprezentujący sekcję: "Spartakus Bobrek", "Cieszyńskie Orły", "Laskowiec" Kaczyna, WTZ "Byki" Drogomyśl, "Siła" Cieszyn, "Oświęcimskie Tygrysy", "Podgórzanki" Pogórze, "Mali sportowcy" Bielsko-Biała, "Jeżyk" Wadowice, "Sokół" Strumień oraz "Iskierka" Izdebnik.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek. W ceremonii otwarcia oraz w obserwowaniu specjalnych sportowców wzięli udział również dyrektorzy placówek: DPS w Strumieniu Renata Moj, PDPS w Pogórzu Krzysztof Krzyżanowski, Szkoły Podstawowej w Strumieniu Beata Greń oraz Gimnazjum w Strumieniu Waldemar Krzysiek.

Zgodnie z ceremoniałem otwarcia wciągnięto flagę, odegrano hymn, a przedstawiciel sportowców złożył przysięgę Olimpiad Specjalnych Polska. Zawodnicy toczyli rywalizację w grach pojedynczych oraz w deblowych.

"Sokół" Strumień reprezentowali: Michał Nabiałek, Łukasz Kiszka, Sebastian Nowak, Łukasz Rażniewski, którzy w grze pojedynczej zdobyli dwa złote i dwa brązowe medale, a w deblu medal srebrny. WTZ :Byki" z Drogomyśla Rafał Tobiczyk, który wywalczył  srebrny medal.

Organizatorzy dziękują sędziom-wolontariuszom Eleonorze Szpak, Ewie i Tadeuszowi Mikołajczykom, Dorocie Kidoń, Beacie Rygiel, Joannie Kołdys i Krzysztofowi Czaudernie za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

Materiały dostarczyła: Janusza Krzyżanowska

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk