Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • Slajd_03
  • slajd_04
  • Slajd_01
  • Slajd_02
  • slajd_06
  • slajd_05
Reklama

"Ruch rzeźbi serce, umysł i ciało"

Email Drukuj

W dniu 29 listopada 2012 r. w Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu odbył się Apel Olimpijski. Gościem honorowym był paraolimpijczyk Janusz Rokicki - jeden z najlepszych polskich lekkoatletów...

 

 

Do największych sukcesów sportowych Janusza Rokickiego należy zaliczyć: wicemistrzostwo paraolimpijskie z 2004 r. Ateny i wicemistrzostwo z 2012 r. Londyn. Obecna również była pani Maria Juraszko, zawodniczka niepełnosprawna, reprezentantka Polski w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą. Na apelu obecni byli: zastępca Burmistrza Włodzimierz Cybulski, dyrektorzy: Lilla Salachna-Brzoza, Beata Greń i Waldemar Krzysiek.

Apel rozpoczęto tańcem irlandzkim, w którym najważniejszy jest uśmiech i radość. Celem tancerzy jest przekazanie czystości intencji wobec bliźniego, poszanowanie praw przyrody oraz harmonii pomiędzy niebem i ziemią. W tańcu wystąpili: Karolina Sabiniok, Sandra Miły, Beata Lazar, Aleksandra Brandys, Michalina Chraścina, Dorota Bury, Marlena Stachacz, Małgorzata Stokłosa, Agata Kuś, Marta Klimonda, Klaudia Pruś, Gabriela Kubiak, Martyna Gandzel, Radosław Stokłosa, Szymon Lebryk, Karol Staszuk, Łukasz Krzempek, Tomasz Myrczek, Matuesz Kurpas, Kornel Brzuska.

Następnie "przenieśliśmy" się kilka wieków p.n.e do niewielkiej miejscowości Olimpia na Półwyspie Peloponeskim. W atmosferę nieśmiertelnego ducha antyku, w świat starożytnych igrzysk wprowadzili nas: Małgorzata Stokłosa, Maksymilian Szczypka i Katarzyna Wojewodzic. Następnie na scenie pojawiły się boginie, które trzymając koła olimpijskie i zapalony znicz przekazały obecnym przesłanie: pokoju, równości, szlachetnej walki, woli zwycięstwa, odwagi i sportowej rywalizacji. W rolę bogiń wcieliły się: Dorota Sobel, Marta Żur, Aleksandra Kumorek, Marta Pietraszko, Patrycja Kamieńska, Martyna Siemienik.

"W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka; rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój" (motto MKOL-u przypomniała wszystkim obecnym prowadząca apel Natalia Kidoń.)

Ważnym punktem spotkania była rozmowa z naszym mistrzem Januszem Rokickim. Uczniowie zadawali pytania związane z życiem i treningiem sportowym, pytali o uzyskiwane wyniki. Chcieli wiedzieć jakie ma plany sportowe i czy po osiągnięciu wicemistrzostwa na paraolimpiadzie w Londynie żyje mu się lepiej.

Na zakończenie podsumowano gminne konkursy: plastyczny, literacki i informatyczny pn: "Ruch rzeźbi serce, umysł i ciało". Wyróżnienia i nagrody w postaci medali i akcesoriów sportowych otrzymali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, zespołu edukacyjno -terapeutycznego oraz dzieci przedszkolne naszej gminy. Pamiątkowe dyplomy wręczono również nauczycielom, którzy czuwali nad wykonaniem prac. Nagrody zostały zakupione z Gminnego Programu Zdrowia.

Apel przygotowały: Agnieszka Gawron-Gaszczyk, Janusza Krzyżanowska, obsługą techniczną zajęli się: Przemysław Janik i Dawid Gruszka.

 

Materiały dostarczyła: Janusza Krzyżanowska

Foto: Paweł Kajstura

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Podziel sie na Opublikuj na Twitterze! Wykop ten artykuł Podziel się na Gronie! Pochwal się na Naszej-Klasie!Ustaw status gg

Damsoft Wędkarstwo-śląsk